NovinkaDětský klub

Maková semínka

Co jsou Maková semínka?

Klub pro děti ve věku 2–5 let s možností až třídenní docházky v týdnu (úterý – čtvrtek od 8:00 do 16:00 hod.). Starší děti jsou v klubu Makovičky.

Co nabízíme?

Skupinka pro max. 12 dětí se dvěma průvodci
Možnost přítomnosti rodiče dle potřeb dítěte
Coworkingové místo pro rodiče
Přátelské a rodinné prostředí, bezpečí a možnost být sám sebou
Komunita založená na vztazích, respektu, svobodě a zodpovědnosti
Děti (ani dospělé) do ničeho nenutíme
Prostředí plné podnětů a široké nabídky aktivit
Základem je skutečný respekt k dítěti jako lidské bytosti
Hodně času trávíme venku. Známe v Porubě krásná místa
Do klubu vítáme všechny rodiče, kteří jsou stejně naladěni
Setkávání, sdílení a pohrání si dětí v úzkém a bezpečném kruhu

Kolik stojí členství?

V klubu Maková semínka je jednotná paušální cena 4500,- za měsíc a je možné docházet až 3 dny v týdnu. Dítě může docházet méně často , cena je však fixní. 

Prihlásit se do Makových semínek

Vyplňte prosím (nezávaznou) přihlášku.

Fotky z Makových semínek

Lidé v Makových semínkách

Poznejte nás blíže

Eva Šulcová
KoordinátorkaNapsat Evě zprávu

Miluju svět a společnost ve všech jeho barvách. Nejšťastnější jsem, když mám kolem sebe svou rodinu a spoustu dobrých lidí.

Snadno mě v davu poznáte, jsem ta co s váma dokáže vést dlouhé rozhovory a bude mě to neskutečně bavit. Jsem vášnivý cestovatel a kreativec. Objevuju, vzdělávám se a čerpám inspiraci hlavně z přírody, kde nacházím volnost. Náš syn Kryštůfek mě svým narozením začal učit od prvního dne, ukazuje mi tu ryzí radost a svobodu a jak to tak bývá přineslo mi to do života kurz Nevýchovy, prvky Montessori a respektující východu, protože tu se snažíme žít.


Toužím oběma mým dětem poskytnou maximum respektu a svobody během objedvování světa. A tak vlastně vznikla naše potřeba najít si v Porubě takové místo/školku, kde jim to bude nabídnuto. A protože nic takového, co by nám vyhovovalo zde nebylo, začaly jsme společně se Zuzkou takové místo tvořit.
A tak se na vás všechny budu těšit u nás v klubu Makových semínek, kde mě teď nejčastěji potkáte jako mámu, ale i jako člověka co dokáže zařídit možné i nemožné, protože akci já potřebuji a práce pro komunitu mi prostě dává smysl.


Patricie Lickertová

Pro děti se snažím vytvářet bezpečné prostředí, které je důvěryhodné a svobodné. Tak aby v něm děti mohly být dobrovolně a přirozeně se sami učit. Mou snahou je jim co nejméně zasahovat do samotného procesu jednotlivých činností a dát jim tak prostor k objevování přirozených zájmů a talentů.

Poslední roky žiju jednu z mých nejlepších životních rolí a tou je být mámou Olivera. A tak si konečně zhmotňuji myšlenku toho, že budu v životě dělat to co mě baví. Společně s rodinou se rádi vydáváme na cesty s karavanem a snažíme se být navzájem průvodci na cestě ke svobodě.


Jsem absolventkou Janáčkovy Konzervatoře v Ostravě (obor Klasický tanec) kde jsem získala vzdělání v oblasti pedagogiky a základů tanečních technik. Po studiu jsem vedla lekce baletu pro děti od 5 let a soukromé lekce Flamenca. Poté přišel můj několikaletý „krysí závod“ v korporátech, kde jsem pracovala převážně v oblasti péče o zákazníka a do roku 2017 v oblasti vzdělávání. Poslední dva roky jsem vedla lekce Cvičení pro rodiče s dětmi od 6 měsíců - 4 let a taneční lekci po kluky a holčičky od 4 let v Dětském Ráji v Ostravě.

Své zkušenosti se snažím opřít o teorii a tak ráda občas navštívím některý akreditovaný kurz. Aktuálně například kurz Metodiky pohybových her pro děti do 3 let nebo Montessori pedagogika I. Baví mě následně hledat cesty, jak dětem, které projeví zájem své zkušenosti předat přirozeně formou hry, sledováním nebo prostě jen tím, že jsme spolu a snažíme se si vzájemně naslouchat.


Petra Klepáčková

Jsem tvůrčí duše milující louky, kytky, rána, pomalé snídaně, kafe, smích, ryzost, esenciální ticho a v poslední době blankytně modrou barvu a donuty větší než dlaň.

Nemám ráda pláštěnky a rajčata.

Vystudovala jsem Slezskou univerzitu v Opavě, obor Sociální patologie a prevence. Pracovala jsem 12 let ve školství, účastnila se dobrovolnických programů, organizaci volnočasových aktivit, poslední 3 roky spolutvořila dětské letní tábory v lůně přírody v Orlických horách.


Snažím se ctít své pocity, svobodnou cestu každé jedné bytosti a žít tak, abych vytvářela, podporovala a opečovávala bezpečné prostředí pro sebe i pro ostatní, aby mohli beze strachů být, být sami sebou, ve své opravdovosti a jedinečnosti.

Stále se učím a nacházím způsoby, jak se sladit a ladit se vším okolo, aby vše vzájemně fungovalo a harmonizovalo.

Přihlaste se do Makových semínek

Cena: 4500,- za měsíc
(přesné platební podmínky jsou uvedeny ve smlouvě, kterou rodiče získají při osobním pohovoru).

Strava:
Děti si přinášejí jídlo na celý den s sebou z domů, případně si mohou rodiny komunitně pomáhat s přípravou obědů a svačinek (vše zálež na domluvě) . Pro děti zajišťujeme pitný režim.

Prihlásit se do Makových semínek

Pokud máte o klub zájem, vyplňte prosím (nezávaznou) přihlášku.