Dětský klub

Maková semínka

Co jsou Maková semínka?

Klub pro děti ve věku 2,5–6 let s možností až čtyřdenní docházky v týdnu (pondělí – čtvrtek od 8:00 do 16:00). Starší děti jsou v klubu Makovičky.

Co nabízíme?

Skupinka pro max. 12 dětí se dvěma průvodci
Možnost přítomnosti rodiče dle potřeb dítěte
Coworkingové místo pro rodiče
Přátelské a rodinné prostředí, bezpečí a možnost být sám sebou
Komunita založená na vztazích, respektu, svobodě a zodpovědnosti
Děti (ani dospělé) do ničeho nenutíme
Prostředí plné podnětů a široké nabídky aktivit
Základem je skutečný respekt k dítěti jako lidské bytosti
Hodně času trávíme venku. Známe v Porubě krásná místa
Do klubu vítáme všechny rodiče, kteří jsou stejně naladěni
Setkávání, sdílení a pohrání si dětí v úzkém a bezpečném kruhu

Členství

Dítě „Makové semínko“ je obvykle zapsáno k docházce 4 dnů v týdnu po dobu celého školního roku. Jestli bude děťátko docházet denně a na celý den, je však už jen na možnostech a rozhodnutí rodičů a dětí. Rezervováno místo má. A pokud je volná kapacita, rádi přijmeme dítko i v průběhu školního roku.

Prihlásit se do Makových semínek

Vyplňte prosím (nezávaznou) přihlášku.

Fotky z Makových semínek

Lidé v Makových semínkách

Poznejte nás blíže

Blažena Kubátková
Koordinátorka

Eva Kosinová
Průvodkyně

Jsem moc ráda, že jsem mohla stát u zrodu Semínek už od jejich počátků, a že tady mohu dnes trávit čas nejen se svou dcerou, ale i ostatními dětmi, jsou to skvělí učitelé! 

Baví mě pozorovat jak děti postupně dozrávají a rostou, zrovna tak jako ta semínka. A když se jim dobře daří vyroste z nich krásná květina.


Ostatně máme o tom v klubu trefný citát: „Když se květině nedaří, upravíme prostředí v němž roste. Ne květinu samotnou.“

Přesně o to nám jde v klubu Makových Semínek, pomocí respektujícího přístupu docílit toho, aby z dětí vyrostly silné a zdravé bytosti, které jsou si vědomy své vlastní hodnoty.


Johanka Robelová
Průvodkyně

Život beru jako výzvu. Denní pasti vnímám jako příležitosti se posunout dál a z každodenních záležitostí se snažím těžit maximum. Důležitý je pro mě proces, progres a růst, nikoli výsledek. 

Snažím se vést děti k samostatnosti a svou roli beru opravdu pouze jako průvodce, což pro mě znamená provázet dítě svobodnou hrou a nasedat a naladit se na jejich bezbřehou fantazii. Vše však s respektem a pokud možno dle individuálních tužeb a potřeb tak, aby se u mě děti cítily přijaté a nebáli se vyjádřit vše, co cítí a prožívají. 


Žiju velmi pomalým životem, snažím se být napojená na sebe a na své nejbližší a být přítomná, což je podle mých zkušeností, jelikož jsem maminka dvou malých dětí, to nejvíc.

Mimo můj život maminky a průvodkyně mám vystudovanou Charitativní a sociální práci v Olomouci. Absolvovala jsem animátorský kurz a podílela se na organizaci nespočtu letních táborů. Svůj volný čas ráda věnuji jakékoli tvorbě, nyní tedy především s dětmi, což přináší nové výzvy. Nicméně si s vašimi dětmi také moc ráda zazpívám či zatančím, protože mám za sebou několik let hry na saxofon a lidového tance. Netřeba se tedy bát, že by v tomto ohledu nebyly vaše děti náležitě opečovávány :). Bude mi potěšením, když budu moci vše co ve mně je sdílet a předávat dál. 

Přihlaste se do Makových semínek

Strava:
Děti si přinášejí jídlo na celý den s sebou z domů, případně si mohou rodiny komunitně pomáhat s přípravou obědů a svačinek (vše zálež na domluvě) . Pro děti zajišťujeme pitný režim.

Prihlásit se do Makových semínek

Pokud máte o klub zájem, vyplňte prosím (nezávaznou) přihlášku.