Dětský klub

Maková semínka

Co jsou Maková semínka?

Klub pro děti ve věku 2–6 let s možností až čtyřdenní docházky v týdnu (pondělí – čtvrtek od 8:00 do 16:00). Starší děti jsou v klubu Makovičky.

Co nabízíme?

Skupinka pro max. 12 dětí se dvěma průvodci
Možnost přítomnosti rodiče dle potřeb dítěte
Coworkingové místo pro rodiče
Přátelské a rodinné prostředí, bezpečí a možnost být sám sebou
Komunita založená na vztazích, respektu, svobodě a zodpovědnosti
Děti (ani dospělé) do ničeho nenutíme
Prostředí plné podnětů a široké nabídky aktivit
Základem je skutečný respekt k dítěti jako lidské bytosti
Hodně času trávíme venku. Známe v Porubě krásná místa
Do klubu vítáme všechny rodiče, kteří jsou stejně naladěni
Setkávání, sdílení a pohrání si dětí v úzkém a bezpečném kruhu

Členství

Dítě „Makové semínko“ je obvykle zapsáno k docházce 4 dnů v týdnu po dobu celého školního roku. Jestli bude děťátko docházet denně a na celý den, je však už jen na možnostech a rozhodnutí rodičů a dětí. Rezervováno místo má. A pokud je volná kapacita, rádi přijmeme dítko i v průběhu školního roku.

Prihlásit se do Makových semínek

Vyplňte prosím (nezávaznou) přihlášku.

Fotky z Makových semínek

Lidé v Makových semínkách

Poznejte nás blíže

Blažena Kubátková
Koordinátorka

Petra Klepáčková

Jsem tvůrčí duše milující louky, kytky, rána, pomalé snídaně, kafe, smích, ryzost, esenciální ticho a v poslední době blankytně modrou barvu a donuty větší než dlaň.

Nemám ráda pláštěnky a rajčata.

Vystudovala jsem Slezskou univerzitu v Opavě, obor Sociální patologie a prevence. Pracovala jsem 12 let ve školství, účastnila se dobrovolnických programů, organizaci volnočasových aktivit, poslední 3 roky spolutvořila dětské letní tábory v lůně přírody v Orlických horách.


Snažím se ctít své pocity, svobodnou cestu každé jedné bytosti a žít tak, abych vytvářela, podporovala a opečovávala bezpečné prostředí pro sebe i pro ostatní, aby mohli beze strachů být, být sami sebou, ve své opravdovosti a jedinečnosti.

Stále se učím a nacházím způsoby, jak se sladit a ladit se vším okolo, aby vše vzájemně fungovalo a harmonizovalo.


Eva Kosinová
Průvodkyně

Jsem moc ráda, že jsem mohla stát u zrodu Semínek už od jejich počátků, a že tady mohu dnes trávit čas nejen se svou dcerou, ale i ostatními dětmi, jsou to skvělí učitelé! 

Baví mě pozorovat jak děti postupně dozrávají a rostou, zrovna tak jako ta semínka. A když se jim dobře daří vyroste z nich krásná květina.


Ostatně máme o tom v klubu trefný citát: „Když se květině nedaří, upravíme prostředí v němž roste. Ne květinu samotnou.“

Přesně o to nám jde v klubu Makových Semínek, pomocí respektujícího přístupu docílit toho, aby z dětí vyrostly silné a zdravé bytosti, které jsou si vědomy své vlastní hodnoty.


Johanka Robelová
Průvodkyně

Život beru jako výzvu. Denní pasti vnímám jako příležitosti se posunout dál a z každodenních záležitostí se snažím těžit maximum. Důležitý je pro mě proces, progres a růst, nikoli výsledek. 

Snažím se vést děti k samostatnosti a svou roli beru opravdu pouze jako průvodce, což pro mě znamená provázet dítě svobodnou hrou a nasedat a naladit se na jejich bezbřehou fantazii. Vše však s respektem a pokud možno dle individuálních tužeb a potřeb tak, aby se u mě děti cítily přijaté a nebáli se vyjádřit vše, co cítí a prožívají. 


Žiju velmi pomalým životem, snažím se být napojená na sebe a na své nejbližší a být přítomná, což je podle mých zkušeností, jelikož jsem maminka dvou malých dětí, to nejvíc.

Mimo můj život maminky a průvodkyně mám vystudovanou Charitativní a sociální práci v Olomouci. Absolvovala jsem animátorský kurz a podílela se na organizaci nespočtu letních táborů. Svůj volný čas ráda věnuji jakékoli tvorbě, nyní tedy především s dětmi, což přináší nové výzvy. Nicméně si s vašimi dětmi také moc ráda zazpívám či zatančím, protože mám za sebou několik let hry na saxofon a lidového tance. Netřeba se tedy bát, že by v tomto ohledu nebyly vaše děti náležitě opečovávány :). Bude mi potěšením, když budu moci vše co ve mně je sdílet a předávat dál. 


Veronika Trojková
Průvodkyně

Jsem vděčná za to, kde právě jsem. Miluji pohyb a protiklady. Pohyb ve smyslu přicházející každodenní změny. Jsem šťastná v tichu u řeky u nás v Beskydech, stejně jako ve společnosti podobně laděných bytostí při hlasité hudbě u divokého tance.

Tradiční čínská medicína, bylinky a vaření podle pěti elementů se staly mou vášní. Přestože si myslím, že to nejsilnější pro nás život je duch, duše, léčení pomocí uvědomování si a energetické práce s tělem, zároveň vnímám, jak mi dělá radost objevovat způsob stravování, při kterém se já a má rodina cítíme skvěle. Již několik let se účastním kurzů Zralé komunikace a Kvantových přepisů, jež pracují s dětským traumatem a pochopením, jak tyto získané paměťové stopy ovlivňují náš dospělý život.


V životě jsem zažila mnohé, každý tento okamžik ze mě udělal to, co jsem dnes. Největšími mistry jsou pro mne mé dvě dcery. Po narození mladší Jasmínky už nebylo jiné cesty než cesty k sobě. Tento nikdy nekončící proces mě neskutečně baví a je smyslem mého života. Jehož součástí je mít tu čest pozorovat životní cestu svých dětí s plnou láskou a důvěrou v jejich plné kompetence. Mým úkolem je pouze vytvářet svět bez nadřazenosti a manipulace. V oblasti spolupráce s dětma jsem ušla dlouhou cestu a ještě delší mě čeká. Jsem šťastná za jakýkoliv druh aktivity v oblasti vývoje dětí, vždyť ony jsou našimi učiteli, opravdovými a nekompromisními.

Přihlaste se do Makových semínek

Strava:
Děti si přinášejí jídlo na celý den s sebou z domů, případně si mohou rodiny komunitně pomáhat s přípravou obědů a svačinek (vše zálež na domluvě) . Pro děti zajišťujeme pitný režim.

Prihlásit se do Makových semínek

Pokud máte o klub zájem, vyplňte prosím (nezávaznou) přihlášku.